Levné zahradní čerpadla – vyplatí se?

zahrada

Zahradní čerpadla jsou zařízení, která dopravují vodu z jednoho místa na druhé. Rozhodně ale neslouží jenom na zalévání zahrady. Pomáhají také s přepravou pitné vody a když je potřeba, umí vás zbavit vody třeba ve vytopeném sklepě. Protože plní tak důležité úkoly, musí vám být jasné, že jde o věc, do které je lepší investovat.

Při výběru čerpadla nestačí kliknout na první věc, kterou uvidíte. Je třeba si zjistit i produktové specifikace, které zajistí, že čerpadlo bude fungovat tak, jak chcete.

Jsou levná čerpadla špatná?

To netvrdíme. Zase záleží na tom, k jakému účelu budete čerpadlo využívat. Levná čerpadla jsou skvělá pro občasnou práci jako pokropení menší zahrady nebo vypuštění a napuštění bazénu. Nemůžete počítat s tím, že vám takové čerpadla vydrží o moc déle, než je jejich záruční doba. Malá levná čerpadla rozhodně nedoporučujeme využívat, pokud potřebujete zajistit rozvod pitné vody nebo odvod té odpadní z celého domu. Pokud ale patříte k lidem, kteří od čerpadla nepotřebují nepřerušený náročný provoz, měli byste si vystačit i s levnějším zařízením.

Když do čerpadla investovat? 

Do čerpadla se vyplatí investovat, pokud od něj očekáváte vyšší, pravidelný výkon. V takovém případě už byste se měli i více zaměřit na technické specifikace. Mezi ty nejdůležitější patří tyto:

  • Výtlak a průtok
  • Výkon a napětí
  • Ochrana proti chodu nasucho – toto je důležité si zjistit. Pokud čerpadlo tuto ochranu má, samo se při dosažení určité hladiny vypne a zabrání tak poškození

Také byste měli vědět, jestli je váš zdroj vody dostatečně vydatný, aby se nestalo, že za chvilku nebude co čerpat. Víte také, jak často chcete čerpadlo používat? To je při výběru také velmi důležité, protože časté spínání elektromotoru čerpadla ovlivňuje životnost. V případě, že od čerpadla očekáváte neustálý provoz, rozhodně investujte do nerezu. Na zběžné zavlažování postačí i plast. 

Před samotným nákupem teda nekoukejte jenom na specifikace čerpadel, ale také na to, jaké máte podmínky u vás.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4