Jak účinně vyhubit mravence ze skleníku?

Hubení mravenců ve skleníků

Mít pár mravenců je na zahradě běžné, ale problém nastává, když se z pár vytvoří cestičky a všimnete si, že blízko Vašeho skleníku se vytvořilo mraveniště. Jak se zbavit mravenců ve skleníku? Dřív než začnete mraveniště bořit, přečtěte si tento článek!

Zpravidla platí, že se nevyplácí srovnat mraveniště se zemí. Mravenci se jenom přemístí na hůř dostupné místo. Máte tedy dvě možnosti - pokusit se přesunout mraveniště, nebo použít pesticid.

 

Přesun mraveniště

Pokud chcete nejdříve zkusit mravence ušetřit, vyzkoušejte metodu s náhradním, lepším prostorem pro mraveniště v těsné blízkosti původního. Připravte velký květináč a naplňte to hlínou a zbytky jídla. Vhodné je ho překlopit otvorem k zemi a vložit pod květináč pár oblázků, aby měli mravenci přístupové cesty. Takto nechte několik dní - zhruba týden - mravence přestěhovat se a ke konci můžete obydlené mraveniště podebrat lopatou, naložit na vozík a dát mravence do přírody, dostatečně daleko od Vašeho bydliště.

 

Hubení mravenců

Pokud se rozhodnete pro radikální a rychlé řešení, doporučujeme nasypat pesticid ve formě granulí, prášku, nebo spreje na cestičky, které vedou k mraveništi, nebo přímo do mraveniště. Můžete znovu aplikovat v případě potřeby a problémy s mravenci by měli být ty tam.

Pokud máte ovocné stromy, je pravděpodobné, že uvidíme mravence lézt po kmeni a okusovat naší úrodu. Můžeme na stromy nalepit oboustrannou lepící pásku s feromony, na kterých se mravenci přilepí.

Dejte ovšem pozor, abyste během hubení mravenců nepoškodili chemií svojí zahradu, nebo zvířata pohybující se ve Vašem okolí!


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4