Ekologické zemědělství v praxi (PDF)

1-agriculture-tractor.jpg

Na internetu najdete spoustu zdrojů informací, které vám mohou pomoci s širším poznáním různých věcí. Dobrý zdroj jsou soubory pdf, které jsou lehce dohledatelné i na téma ekologické zemědělství. My jsme si jich pro vás pár nachystali.

Začneme s pořádnou bichlí. Jedná se o publikaci Základy ekologického zemědělství, která má přes 100 stran a důkladně se věnuje celé problematice. Představuje základní pojmy, které potom využívá v pozdějších částech knihy. Zabývá se také GMO, zvláštními obory zemědělství a velká část se věnuje také chovu zvířat. Publikaci doporučujeme každému, kdo se chce ekologickým zemědělstvím zabývat více. Dobrý zdroj informací je také soubor Ekologické zemědělství, který se tématikou zabývá o něco stručněji. To ale neznamená, že se nic nedozvíte. Velká část tohoto dokumentu je zaměřená na ekologické zemědělství v České republice, jeho historii i současný stav. Zajímavá je také část se SWOT analýzou, která představuje silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby ekologického zemědělství na našem území. Pokud patříte k těm, kteří mají vůči ekologickému zemědělství, doporučíme vám soubor argumentů pro ekologické zemědělství. 90 argumentů pro ekologické zemědělství na necelých 20 stranách představuje důvody pro to, proč by se tento styl měl zavádět více. Velmi zajímavá je zde část o zvířatech a o tom, jak se s nimi v oblasti ekologického zemědělství zachází v porovnání s obyčejným. Už jen to je důvod, proč se nad ekologií alespoň zamyslet. A jestli už jste si všechny soubory pročetli, ale stále máte nějaké otázky, prostudujte si ještě mini publikaci Otázky a odpovědi pro ekoporadny. Odpovídá na nejčastější dotazy, které se k tématu ekologického zemědělství objevují. Dokument pročtete během chvilky a na většinu otázek vám určitě odpoví. Pro konečně shrnutí celého tématu si potom můžete přečíst soubor Ekozemědělství a biopotraviny, který na několika málo stranách zopakuje vše, co jste se mohli dozvědět z předchozích představených souborů.

Téma ekologického zemědělství je opravdu rozsáhlé. Obsahuje nařízení, která se někdy liší stát od státu, stanovuje spoustu pravidel, která se v průběhu musí dodržovat a zjistit tak o něm úplně všechno je z pár souborů nemožné. Věříme ale, že vám posloužily jako dobrý úvod a že se nové vědomosti bude snažit dál rozšířit sami.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4