K čemu všemu jsou dobré stínící plachty?

Určitě jste si už na různých sportovních akcích všimli stínících plachet. Víte ale, k čemu všemu je možné je využít?

Využití plachet a sítí

Jak již bylo zmíněno, stínící plachty a sítě se dají využít při sportovních akcích, kdy chrání hráče proti větru, stíní je před sluncem a také slouží jako reklamní místo pro sponzory akce či klubu. 

Stínící sítě lze využít k odstínění skleníků a foliovníků, aby uvnitř nebyla vyšší než je požadovaná teplota. Ne každá rostlinka má totiž ráda vysoké teploty. Ochranné sítě se dají využít k zakrytí drobného ovoce před mlsnými kosáky a špačky. Díky nim tedy budou vaše borůvky či jahody v naprostém bezpečí.

Sítě se také dále využít v zemědělství i pro zakrytí kravínů při volném ustájení či k zakrytí silážních jam. To aby krmivo pro Váš dobytek bylo v bezpečí před povětrnostními vlivy.

Nakonec lze stínící plachty a sítě využít také ve stavebnictví. Zde se hodí k ochraně lešení proti spadu materiálu, drobných předmětů, případně může zabránit rychlému vysychání omítek.

A z čeho se ty plachty vyrábí?

Stínící plachty či sítě se vyrábějí z síťové tkaniny Plastisol (mPVC) nebo z rašlových úpletů (HDPE). K výhodám síťové tkaniny patří její snadná omyvatelnost nebo možnost vyrobit stínící plachty na míru. Teplotní odolnost materiálu se pohybuje mezi -30°C až +70°C. Redukce je větru je 90% a stínění 65%.

Rašlové úplety jsou díky použitému polyethylenu zdravotně nezávadné, je také vysoce chemicky odolný - nerozhodí ho většina kyselin, zásad a také zvýšené teploty ho nechají chladným. Vydrží tedy teploty do +70°C, nárazově dokonce i +90°C


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4