Jak probíhá broušení a leštění mosazi?
Mosaz je slitina mědi a zinku obsahující až 40 % zinku. Může obsahovat další kovové přísady, jako je olovo, hliník, cín, mangan, železo, chrom a křemík. Taví se při teplotách pod 1000 ° C (v závislosti na druhu). Při teplotě vyšší než 907 ° C se hlavní slitinová mosazná složka, tj. Zinek, začíná odpařovat a způsobuje tvorbu strusky.
Broušení a leštění mosazi
Pozoruhodná oranžově-zlatá barva mosazi je způsobena kombinací mědi a zinku. Neobvyklá barva, která se tak ochotně používá při výzdobě domů a bytů, má však určité nevýhody. Největší z nich je vzhled - v průběhu času - tzv patina, také nazývaná patina. V důsledku koroze se na mosazných předmětech objevuje zelenošedý povlak. V některých případech je žádoucí patina - ideálním příkladem je charakteristická barva Sochy svobody. Zelenkavá barva postavy obsažené výhradně z oceli a mědi se stala trvalou součástí městské krajiny. Nejčastěji se však tomuto efektu chceme vyhnout.
Na trhu jsou k dispozici profesionální čističe mosazi. O kovové předměty však lze postarat i látky používané v každé domácnosti. Kuchyň a koupelna jsou skutečné poklady vhodných zdrojů - snadno přístupné a snadno použitelné. Je čas odpovědět na otázku, jak čistit mosaz domácí cestou.
Pokud raději sáhnete po profesionální metodě, můžete se obrátit na profesionály, kteří provádí leštění a broušení mosazi a to ručně nebo pomocí přístrojů. Leštění a broušení mosazi pomocí brusek vdechne vašemu nádobí, vodovodním bateriím či dekoracím nový život.
Lze využít také elektrolytické čištění. Výsledkem elektrolytického leštění mědi je rovnoměrný lesk celého povrchu bez použití jakýchkoli mechanických nebo brusných prostředků. Výsledkem je čistý, hladký a lesklý povrch. Proces elektrolytického leštění nejen zlepšuje vizuální stav povrchu, ale také umožňuje lepší přilnavost povlaků nanášených na vyhlazený povrch materiálu. Proto může být elektrolytické leštění mědi buď finální fází zpracování nebo přípravou povrchu před lakováním, galvanizací a nanášením povlaků.