Temná stránka oblečení z AliExpress

 

bez brandu, bílé tričko bez potisku,

AliExpress je tak známý v západní Evropě a Asii, jako Wish v Americe a to hlavně svým cenově dostupným zbožím, které se velmi podobá zboží, které prodávají velké korporáty. Ano, je pravda že velké firmy mohou mít výrobce v Číně, stejně jako AliExpress, ale jak je to s kvalitou? Jak si mohou drahé značky prodat bílé tričko bez potisku za astronomické částky?

Proč velké firmy vyrábějí v Číně

Velké množství produktů denní spotřeby a oblečení je vyráběno mimo evropské země, nejčastěji v Číně, Indii, Indonésii, Bangladéši a dalších rozvojových zemích. Je to proto, že jsou švadleny v těchto zemích pečlivější? Ne tak docela. V rozvojových zemích je většinou větší množství obyvatel, než je pracovních příležitostí, proto jsou obyvatelé rádi, když mohou získat jakoukoliv práci, často již od útlého věku.

Výstavba továrny a placení zaměstnanců v Indonésii bude tedy levnější, než například v Americe, nebo jiných rozvinutých zemí. Takto velké korporáty snižují náklady na výrobky, které vyrobí za minimální náklady, velmi málo si mohou dovolit zaplatit pracovníkům a s velkým cenovým rozdílem je prodat veřejnosti se značkou. Takto vznikají milionové velké firmy. 

 

Práce v Evropě

Evropa má mnohem lépe ošetřené zákony o minimální mzdě. Proto se mnohem méně v Evropě stává, že někdo doslova otročí od dětství ve fabrice. Zařízení firmy v Evropě je dražší, ale také je spojeno s větší kvalitou a etickou hodnotou. Jelikož jsou zaměstnanci adekvátně cenově ohodnoceni, jsou schopní vyrábět kvalitní oblečení v běžném lidském tempu. Toto oblečení následně putuje do obchodů, nebo je odkoupeno značkami. Cenu si, ve většině případech, spolu se značkou přidávají firmy samostatně.

Firma BezBrandu se rozhodla, že bude kupovat od evropských výrobních továren oblečení svůj výběr, který se skládá z takzvaných “basiců” - základní kousky oblečení bez potisku, které jsou potřeba v každém šatníku a jelikož nemusí dávat žádný potisk či značku na tričko, mohou prodat tyto kousky za desetinu cenu značkového oblečení se stejnou kvalitou.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4