Jak zhubnout a neztratit svaly

posilovn.jpg

Jo, přesně tak – když držíte diety, běháte, nebo hubnete pomocí nějakého šamanského woodoo, tak u toho zároveň ztrácíte svaly. Ty budete ztrácet tak i tak, ale jak tomu co nejvíce zamezit a nebo to zkusit obrátit ve svůj prospěch?

Je rozdíl mezi hubnutím a spalováním tuků.

Lidi často říkaj, že chtějí zhubnout, ve skutečnosti se však nejspíš chtějí jen zbavit svého vzácného tuku, který je v chladných zimních měsících chrání před smrtí. Chcete zhubnout? Přestaňte pít vodu, do dvou dnů pár kil shodíte. Nebo si můžete třeba uříznout nohu, to na váze bude určo taky vypadat dobře. Nemůže bejt každej jak Brad Pitt ve Fight Clubu, takže vás na cestě k optimálnímu tělu čeká mezi překážkami i genetika, ale neztrácejte naději, ztrácejte kila.

Jak se teda zbavit tuku a neztratit svaly?

Jestli chcete zhubnout, tak potřebujete mít nějaký kalorický deficit, takže aby to nezasáhlo i svaly, tak je potřeba k tomu i cvičit. Nějaké fitness činky by měly být oukej, budete mít svalovou zátěž a zároveň se u toho budete trošku hýbat. Další bod na programu by mělo být jíst dostatek bílkovin. Doplňky stravy jsou jedna věc, ale nějaký bílý prášek není to samý, jako kilo hovězího stejku. Takových 80 gramů čistýho proteinu denně a svaly vám vyrostou samy od sebe. Cool, ne? Dále se nesnažte zhubnout co nejvíc v nejkratším čase. Zbavit se tuku je běh na dlouhou trať a nejlíp se to dělá během na dlouhé trati a tím, že si udržujete dosavadní stravovací návyky. Jak se dostanete s dietou do svého cíle, pak hodně lidí přestává a to je začátek toho (údajně existujícího) jojo efektu. Takže bacha na to.

Fitness činky

Takže repete...

Jak se zbavit tuku a udržet si svaly?

  • Mějte dostatečný přísun bílkovin

  • Dopřejte si nějaké silové posilování

  • Než dietu, raději kardio

  • Hlavně být trpělivý


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4