Nepodceňujte výběr cyklistického dresu

snow-3066167_960_720.jpg

Dnes to bude o cyklistice, aneb jak být i v sedle IN! Abychom toho docílili, pomůže nám k tomu cyklistický dres, který byl měl být součástí šatníku každého cyklisty a nejenom profesionála. Dresy plní mnoho funkcí, včetně designové se také starají o komfort při jízdě. Článek slouží jako takový mini návod, jak vybrat dres, který vám prostě sedne a budete se v něm cítit jako v obýváku na sedačce.

Základní funkce dresu

Měli bychom pamatovat, že dres je za jízdním kolem hned druhý v pořadí, pokud chceme začít jezdit intenzivněji na kole! Každý cyklista by jej měl používat zejména z těchto důvodů:

  1. Odvádí pot od těla,
  2. Díky speciálnímu střihu poskytuje komfort,
  3. Je opatřen reflexními prvky, které zvyšují viditelnost,
  4. Chrání před větrem, zimou a deštěm.

Jak vybrat dres?

Stěžejním parametrem při výběru je velikost. Pokud zvolíte špatnou velikost, dres nebude schopen zajistit pohodlnou a příjemnou jízdu. U výběru se bere v potaz, jakou cyklistiku provozujete, od toho se odlišují typy dresů. Pokud jezdíte po silnici, měli byste volit dres na tělo, naopak v terénu by to chtělo volnější pro dostatek pohybu. Všechny dresy jsou navrhovány, aby podpořili anatomii těla v sedě, tudíž ušity ze strečového materiálu a bez zbytečných švů.

Jakmile máte vybranou správnou velikost a typ dresu, měli byste se zaměřit na materiály. Jelikož je každému jasné, že při jízdě na kole se potíte, dres musí být schopen odvést pot od těla. Dresy jsou proto vyráběny ze speciálních funkčních materiálů. Tyto materiály jsou schopny odolávat nepříjemným vlivům počasí. Chrání cyklistu před zimou, deštěm nebo větrem. Je však potřeba podotknout, že je nutné vybírat dres podle ročního období, protože například zimní jsou totiž výrazně zatepleny a v létě by v nich jezdit nešlo a naopak.

Typickým prvkem všech cyklistických ( i těch na elektrické koloběžky) dresů jsou prodloužená záda, která jsou proto, aby zamezila obnažení zad při sezení v sedle. Ve spodní části tohoto prodloužení jsou našity kapsy, které slouží pro uschování například smartphonu nebo peněz. Kapsy jsou vyrobeny buď ze síťoviny nebo z pevných a uzavíratelných materiálů. Na trhu existuj téměř nepřeberné množství dresu, měli byste však dát přednost kvalitě nad nízkou cenou. Doporučím vám cyklistické dresy Maloja.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4