Jak vybírat požární uzávěry?

požární uzávěry

Požadavky v oblasti požární ochrany v budovách vyplývající ze stávajících předpisů významně určují konstrukční řešení stavebních výrobků používaných pro tuto ochranu. Velmi užitečné pro projektanty a výrobci těchto výrobků jsou podrobné technické a stavební požadavky v oblasti požární ochrany, které vyplývají z mnoha formálních a právních dokumentů. Požární uzávěry jsou specifickým referenčním bodem při kontrole základních požadavků a funkčních a provozních parametrů nově vytvořených řešení výrobků požární ochrany. 

Jak vybírat požární uzávěry?

Jako požární uzávěry nejsou označovány pouze samotné dveře, ale musí se jednat o celek, jež tvoří řádně ukotvená zárubeň, případně se může jednat o prosklenou stěnu, do které jsou vsazeny dveře. Každý komponent požárního uzávěru musí splňovat přísné požadavky. 

Požární uzávěry od Spedos zajišťují maximální bezpečnost průmyslových objektů díky tomu, že jsou vyráběny z prvotřídních materiálů. Jejich odolnost je ověřena několika certifikáty kvality. Každý požární uzávěr musí projít zkouškami, aby získal požadovanou atestaci na udávanou požární odolnost. Tyto uzávěry se nesmí usazovat do klasických kovových zárubní, pokud nesplňuje podmínky dané zákonem. 

Výrobky Spedos mají protipožární úpravu, která nenarušuje jejich design, můžete vybírat téměř z celé nabídky modelů dveří a to včetně prosklených nebo roletových variant pro průmysl. Dodáváme také personální požární uzávěry v podobě protipožárních automatických dveří a ocelových dveří. 

Rozdělení požárních uzávěrů

Požární uzávěry mají za úkol zabránit přechodu požáru do dalších částí budovy. Protipožární uzávěry se dělí na: 

EI - bránící šíření požáru (dříve PB) – je u nich sledována přímo povrchová teplota na straně odvrácené od požáru. Tyto prvky splňují přísnější požadavky na požární bezpečnost a proto mohou být použity i tam, kde jsou požadovány uzávěry EW. Instalují se zpravidla při vstupech do chráněných únikových cest.

EW - omezující šíření požáru (dříve PO) – je sledováno množství sálavého tepla, které vyzařuje z povrchu na straně odvrácené od požáru v určené vzdálenosti.

S - kouřotěsné, proti průniku kouře (dříve K)

C - požární uzávěry s funkčním vybaveným zavíracím, samozavíracím nebo odblokovacím mechanismem (dříve s)

Protipožární uzávěry se podle bodu 1) a 2) zařazují do stupnice:

15, 30, 45, 60 a 90 minut

na základě provedených zkoušek


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4