Ametyst je kámen s obrovskou ochrannou sílou

náušnice s ametystem

V přírodě existuje nespočetné množství kamenů, přičemž některé mají obrovskou sílu. Slyšeli jste například o tom, že se jantarové korálky používají u dětí proti bolesti zubů? Stejně tak třeba i ametyst má spoustu pozitivních vlastností, kvůli nimž si ho spousta lidí kupuje. Dokonce se dají sehnat i náušnice s ametystem.

Ametyst jako takový se pyšní obrovskou ochrannou silou, dokáže chránit třeba před psychickými útoky z okolí. Stejně tak blokuje geopatogenní zóny a má blahodárné účinky na mysl, neboť ji dokáže zklidnit a povzbudit. Pokud si pořídíte třeba náušnice s ametystem, v práci budete mít jednu výhodu – snadno se rozhodnete a budete racionálně uvažovat.

K čemu se ametyst používá?

Podle některých informací má ametyst dokonce léčivé účinky. Uvádí se, že podporuje produkci hormonů, zajišťuje správnou funkčnost metabolismu a systému žláz s vnitřní sekrecí. Dále daný minerál posiluje imunitní systém a vylučovací orgány. Jedná se navíc o perfektní čistič krve a slouží ke zmírnění bolesti hlavy a uvolnění napětí.

Jestliže trpíte nespavostí, zkuste si ametyst pořídit a položit si ho na noční stolek. Pomáhá totiž i proti nespavosti. Pozor, ametyst se nedoporučuje v případě, že trpíte paranoiemi či schizofrenií.

Jak se o ametyst starat?

Čistěte ametyst pod tekoucí vodou. Dočišťování je možné u hematitu. V okamžiku, kdy chcete ametyst dobít, tak ho dejte na měsíční světlo. Pozor, minerál nemá rád slunce, protože sluneční svit ho oslabuje a destabilizuje. Zároveň na slunci bledne.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4