Filtrace vzduchu při svařování a proč by vám neměla chybět

průmyslová filtrace

Svařování různých materiálů je činnost, při níž se do ovzduší dostává spousta nebezpečných látek, které při dlouhodobém vdechování významně ohrožují zdraví všech lidí na pracovišti. Navíc vám vznikají další starosti s úklidem nepořádku, který při svařování vzniká. Tomu všemu se můžete bez problému vyhnout pomocí systému, který má název průmyslová filtrace vzduchu. Zjistěte, jaké komplikace s sebou práce bez filtrace vzduchu přináší a také to, kde pro vás filtrační zařízení vyrobí přesně na míru.

Jak znečištěný vzduch ohrožuje zdraví zaměstnanců?

Lidé si mnohdy řeknou, že jim malé částečky uvolňující se při svařování nijak neublíží. To může být pravda při domácím svařování, pokud používáte dostatečnou ochranu a pracujete venku, kde máte k dispozici spoustu čerstvého vzduchu. Pokud ale v takovém prostředí pracujete 12 hodin denně a k tomu se pohybujete v uzavřené hale, takový luxus nemáte. Proto musíte vzduch z otevřeného prostředí nějak nahradit. Jinak vám hrozí choroby jako astma, rakovina a různé záněty, které mají doživotní následky. A takovým chorobám se můžete snadno vyhnout pomocí průmyslové filtrace vzduchu.

Jak vybrat to pravé zařízení?

Při výběru musíte myslet na různé faktory. Například na to, pro jaký typ průmyslu zařízení pořizujete. Protože čtete tento článek, nejspíš se vás týká svařování. Existují ale také odsávání například pro broušení nebo tryskání. Dále je důležité vědět, zda potřebujete odsávat vzduch v celé hale, nebo na určitém místě. To také ovlivní finální podobu vašeho odsávání. Jsou tu i další, složitější specifikace, se kterými vám pomohou výrobci a dodavatelé filtračních zařízení

Výrobce filtračních zařízení

V České republice se výrobou filtračních zařízení zabývá firma Tigemma. Proč si vybrat právě ji? Protože nabízí: 

  • mnoholeté zkušenosti a velké množství realizací,
  • vlastní projekty, výroba a dodání,
  • servisní středisko.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4