Jak nejlépe ochránit lesní pozemek před nechtěnými hosty?

Koupě lesního pozemku, ať za komerčním, či osobním účelem může způsobit stres, protože nebudeme mít schopnost pozemek hlídat do takové míry, jak bychom možná chtěli. Je několik možností, kterými můžete svůj pozemek ochránit na dálku.

Jednoduchý kamerový systém


V dnešní době existují cenově velmi dostupné možnosti kamerových systémů, které mohou zajišťovat zaznamenávání pohybu. 

Kamery, které jsou aktivované pouze určitým pohybem mohou ušetřit baterii a čas při hledání případných problémů ze záznamu. Je dobré jich rozmístit v okolí víc do jiných výšek a úhlů, v případě, že by se díky počasí či zvířatům nějaká z kamer rozbila. 

Zaznamenávání zvířat na vašem pozemku bude možná také informace, kterou by ocenili sousedé, či místní myslivci, obzvlášť, pokud se jedná o ohrožený druh nebo šelmu.


Ohraničení pozemku


Kvalitní oplocení pozemku je dobrou variantou, pokud kamerový systém není pro vás a chcete zajistit ochranu svého pozemku před kýmkoli. Pro tyto případy je jasnou volbou lesnické pletivo.

Pletiva mohou být přizpůsobena nerovnému povrchu a překážkám a jsou proto ideální pro lesní pozemek. Také existují varianty s menšími oky u země, aby zabránili drobné zvěři vniknutí na pozemek a větší směrem nahoru, aby je nemohla vysoká přeskočit.


Plašiče


Pokud máte podezření, že se na vašem pozemku potulují zvířata, které byste tam rozhodně nechtěli, zauvažujte nad pořízení plašiče, které se aktivují po zaznamenání pohybu a pomocí vysokofrekvenčního zvuku je vyplaší.


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4