Turnikety aneb kontrolujte docházku zaměstnancům

turnikety

Ostraha objektů a vrátní to nemají zcela jednoduché. Firmy si většinou najímají důchodce, aby nemuseli příliš platit, však to znáte. V případě nebezpečí nebo neoprávněného vniknutí do objektu je takový strážce bez kondice spíše na škodu. To je ale věc zcela jiná a hlavně na dlouhé povídání, v tomto článku se budeme bavit o turniketech, které se hodí zejména na vrátnice, kdy potřebujeme rychle zkontrolovat a "legitimovat" velký počet lidí během krátkého času. Moderní turnikety toho svedou mnohem víc, čtěte.

Kontrola průchozích osob

Zabezpečit objekt není nic jednoduchého a většinou si na tento úkol najímáme odborné firmy, které instalují kamerový systém, zabezpečovací alarmy nebo fyzické hlídky ostrahy se psy. Pokud však hrozba projde přes vrátnici, jakožto falešný "zaměstnanec", jen velmi těžko se to v davu kontroluje. Existuje však řešení a to instalace turniketů ve spojení s kamerovým systémem. Představte si, že na opravdu rušných místech jako letiště nebo nádraží či centra měst projde během dne několik stovek lidí, jak je všechny chcete kontrolovat? Jednoduše tím, že každý jedinec musí projít turniketem, který osoby:

  1. legitimuje,
  2. spočítá,
  3. zapíše docházku.

Turnikety jsou také výhodné z toho důvodu, že umožní rozmělnit dav lidí, proudící do jakékoliv administrativní budovy nebo úřadu. Pokud jej dovybavíme o čtecí zařízení, umožní vstup pouze oprávněným osobám. Budovy rozlišujeme podle toho, kdo jsou jejich uživatelé a jaká rizika s sebou přinášejí:
Budovy se vstupem pouze zaměstnanců.
Budovy se vstupem zaměstnanců i veřejnosti.

Moderní turnikety s docházkovým systémem

Sami vidíte, že turnikety nejsou jen otočné věci, které nám obouchávají holeně, jedná se o trivální spolehlivý prostředek, jak zabezpečit a hlavně kontrolovat osoby proudící do budovy. Kouzlo turniketů na vás dýchá zejména v městské hromadné doprav při vstupu do metra, v lyžařských střediscích nebo právě na vrátnicích podniků. Právě v administrativních budovách, úřadech se začaly využívat až postupem času, díky implementaci čtecích zařízení a docházkových systémů. Turnikety umožňují kombinovat mnoho materiálů a tvarů, přičemž jejich funkčnost tím zůstává nedotčena. Zároveň umožňují propojovat více bezpečnostních systémů a zaručit dodržování bezpečnostních požadavků budov. Lidé se při průchodu legitimují:

  • čipy,
  • sítnicíc,
  • otiskem prstu.

turnikety

Po technologické i designové stránce prošly turnikety radikální obměnou. Dnes už to nejsou nevzhledné plechové krabice s otočnými trny. S posunem technologií, tak se také posunulo zpracování, designová stránka a provedení turniketů jako takových. Konstruktéři se zaměřují na to, aby samotné těleso turniketu nijak nepřekáželo a nekazilo architektonický projev interiéru. Používají se tyto varianty:

  • Minimalistický design.
  • Architektonický prvek vytvořený ze samotného turniketu.

 


Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4